قورباغه ای که با افزایش سن کوچک می‌شود !

قورباغه ای که با افزایش سن کوچک می‌شود ! قورباغه ای عجیب که بر خلاف سایر موجودات در دوران بلوغ رشد معکوس دارد و همین رشد معکوس موجب کاربرد آن در درمان دیابت نوع دوم می شود، کشف شد.

      

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان دریافته اند در پوست این قورباغه ترکیبی وجود دارد که می توان از آن برای تولید داروهای موثر در درمان بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم استفاده کرد. در کنار این ویژگی استثنایی، این قورباغه دارای ویژگی عجیب دیگری نیز هست.

این قورباغه که در آمریکای جنوبی زندگی می کند دوران نابالغی خود را با رشدی سریع طی می کند و در زمان کوتاهی به 27 سانتیمتر می رسد اما در ادامه و در دوران بلوغ با کاهش قابل توجه قد همراه شده و اندازه آن تنها به 4 سانتیمتر می رسد! این فرآیند عجیب موجب تحریک قورباغه در انتشار انسولین می شود.

بر اساس گزاش بی.بی.سی، نسخه ترکیبی از این ماده موسوم به pseudin-2 را می توان در تولید داروهای جدید و موثر در درمان دیابت نوع دوم به کار برد.

دانشمندان دانشگاه الستر و دانشگاه امارات عربی این نسخه ترکیبی را مورد آزمایش قرار داده و با نتایج امیدوار کننده ای نیز روبرو شده اند. آنها دریافتند که این ترکیب در این قورباغه موجب حفاظت پوست از عفونتها می شود.

اینم یه مطلب محض اطلاع اونایی که هنوز باور ندارن بالاخره یه روزی حفاظت از جانوران کوچک در کنار حیوانات بزرگ جثه مفید واقع میشه....

/ 3 نظر / 4 بازدید
مرد آبادانی

ای آبادان پر بلا! گلهای پرپرت کو؟ یاران رهبرت کو؟ http://abadanman.persianblog.ir/ http://abadanman.webphoto.ir/

البرز

عجیب ترین چیزی بود که تا به حال شنیدم. مطلب خیلی جالبی بود ذهنمو بدجور مشغول کرد[تعجب]

نادیا

واقعا جالب بود.[گل][بغل][بغل]