کشف گونه جدید پستاندار گوشتخوار

 باورم می شد تو این دوره زمونه که آدما پاشونا فراتر از حد طبیعی خودشون گذاشتن بشه یک حشره یا حداکثر نوعی خزنده ی جدید کشف کرد.....اما کشف یک گونه ی جدید پستاندار اونم گوشتخوار باور نکردنی بود............

کشف گونه جدید پستاندار گوشتخوار در ماداگاسکار

 

به گزارش فارس، این حیوان جدید کشف شده بسیار شبیه میمون‌ پوزه‌دار است که به نام "Durrell's vontsira " نامگذاری شده و نام این حیوان از "Gerald Durrell " یکی از محافظان محیط زیست و سرپرست این تحقیقات گرفته شده است.
دانشمندان این گونه جدید را در منطقه مرطوب دریاچه آلائوترا، بزرگ‌ترین دریاچه در ماداگاسکار کشف کردند.
زیستگاه این حیوان در مناطق مرطوب و باتلاق‌ها است و دانشمندان معتقدند که جمعیت این حیوان‌ها بسیار کم است و این گونه از پستانداران در معرض خطر انقراض قرار دارند.
نتایج این تحقیقات که در مجله "Systematics and Biodiversity " منتشر شده است، نشان می‌دهد که این پستاندار تقریبا هم اندازه گربه است.
تیم "Durrell " برای اولین بار این حیوان را در سال 2004 در حال شنا کردن در دریاچه پیدا کردند و از این حیوان عکسبرداری کردند. در سال 2005 این محققان برای مطالعات بیشتر به این دریاچه سفر کردند و یکی از این حیوانات را گرفتند و از آن نمونه‌برداری کردند و خون گرفتند.
این گروه از دانشمندان در حین انجام تحقیقات خود یک جنازه از این حیوان را یافتند و آن را به موزه ملی طبیعی لندن ارسال کردند.
این تیم بعد از انجام مطالعات متوجه شدند که ساختار بدن این حیوان با دیگر پستانداران متفاوت است و دندان و جمجمه آن نیز متفاوت از سایر حیوانات کشف شده است. این گونه از پستانداران در شرق جنگل‌های ماداگاسکار زندگی می‌کنند.
جنکیس یکی از محققان این پروژه گفت: کشف گونه جدید پستاندار بسیار نادر و پیدا کردن گونه جدید گوشتخوار کاملا غیر معمول است.

دیدید که هنوزم میشه گونه ی جدید کشف کرد پس فیلداتون رو با انگیزه ی بیشتری انجام بدین .........امیدوارم کاشف بعدی شما باشین.

/ 8 نظر / 31 بازدید
تیهو 4

چه جالب شگفتی های طبیعت تمومی نداره....خسته نباشید مر30 از به روز رسانی[تعجب][متفکر]

البرز

[لبخند]

مرضیه

مطلبت عالیه، آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای شما[گل][گل][گل]

یه دوست انجمنی

موفقیت روز افزون برای شما آرزو میکنم خسته نباشید

صیاد شیخی

خبر بسیار داغی بود کشف یک گونه اونم از گوشتخوار ها واقعا کشف حیرت انگیزی است

جواد مشکانی

آفرین از این همه آپ دیت بودن شما ماداگاسکار منطقه ی عجیبیه و پر از مخلوقات جالب کشف یه پستاندار جدید تو این دوره زمونه اتفاق جالبیه که فقط تو ماداگاسکار امکان پذیر بود اگه کسی امکاناتش رو داره همین الان یه سر بره اونجا شاید یه چیز جدید پیدا کنه[چشمک]

زهره

کارت مثل همیشه عالیه.