کشف گونه ی جدید میمون در میانمار

کشف گونه ی جدید میمون در میانمار خبرگزاری فارس: دانشمندان گونه جدید میمون را در میانمار کشف کردند.    به گزارش خبرگزاری فارس، دانشمندان امروز اعلام کردند که در منطقه شمال میانمار گونه جدید میمون را کشف کردند که بینی پهن دارد.
این میمون دم دراز و مشکی سفید است که بینی پهنی دارد و دور گوشها و ریش این حیوان سفید رنگ است.

توماس گیسمن سرپرست این تحقیقات از دانشگاه زوریخ-ایرچل گفت: این یک یافته کاملا علمی است. این گونه جدید کشف شده خیلی نادر است و این میمون هیچ شباهتی با میمونهای معمولی که میشناسیم ندارد.
دانشمندان با بررسیهای که انجام دادهاند اعلام کردند که بینی میمونهای کارکاس با میمونهای ویتنام و چین متفاوت است، اما بینی هیچ کدام از این میمونها شبیه این میمون جدید نیست.
دانشمندان اعلام کردند که بین 260 تا 330 میمون در منطقهای به مساحت 270 کیلومتر مربع زندگی میکنند و به گفته محققان این گونه در معرض خطر انقراض قرار دارد.

نتایج این تحقیقات در مجله علمی «American Journal of Primatology» منتشر شده است.
 جغرافیای کشور میانمار   

میانمار در جنوب شرقی آسیا و عرض جغرافیایی 10 تا 28 درجه شمالی و طول جغرافیایی19  تا 101 درجه شرقی واقع شده است.شمال و غرب میانمار کوهستانی است. در شرق و امتداد مرز تایلند فلات‏ شان جای دارد. مرکز و جنوب کشور متشکل از زمینهای پست استوایی است. رودهای مهم : ایراوادی، سیتانگ، مِکونگ. بلندترین نقطه : قلة هکاکا بورازی، 5881 متر. آب و هوا : آب وهوای برمه استوایی است، و از مه تا اکتبر درمعرض بارانهای موسمی قرار می‏گیرد که در جنوب، بارندگی تا 5،000 میلی‏متر می‏رسد.

خیلی حیفه گونه ی جدید پیدا بشه ولی اونایی رو که داریم به همین سادگی از دست بدیم ،به هر حال خوشحالم که باز توی این وبلاگ خبر کشف گونه ی جدیدی را به شما ،علاقه مندان طبیعت میدم.....(با تشکر از استاد مشکانی بابت اطلاع این خبر)

/ 3 نظر / 35 بازدید
fazel

khondane in mataleb kheili baram jaleb bod. moafagh bashi golam [گل][خداحافظ][چشمک]

نادیا

جالب بود.به امید کشف گونه های بیشتر[لبخند] موفق باشی خانمی[چشمک]

درواری

به به تا باشه از این کشفیات