کمکی برای انتخاب مجله ISI مناسب مقالات شما

احتمالا از آن دست افرادی باشید که بدنبال یک مجله ISI با ضریب تأثیر (ایمپکت فکتور) برای مقالات خود میگردید. جستجوهایی که در این زمینه داشتم نتایجی داشت که برای دوستان شرح میدهم.

در ابتدا شاید مهم باشد که بدانید چه مجلاتی در داخل و خارج جزو لیست مجلات ISI یا تامسون رویترز اند (موسسه ISI که مخفف کلمه Institute For Scientific Information می‌باشد و به “موسسه اطلاعات علمی” مشهور است در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد که مدرک دکترای شیمی از دانشگاه پنسیلوانیا داشت تاسیس شد (البته قبل از آن نیز وجود داشت و در واقع تغییر نام داد). موسسه ISI در سال ۱۹۹۲ به خاطر بیماری یوجین گارفیلد به شرکت تامسون فروخته شد (Thomson). شرکت تامسون در سال ۲۰۰۲ شرکت رویترز را نیز خریداری کرده و شرکت تامسون رویترز (Thomson Reuters) تشکیل شد که دفتر مرکزی اش در نیویورک قرار دارد. بنابراین باید توجه کرد که امروزه موسسه ISI وجود ندارد بلکه به جای آن باید از تامسون رویترز استفاده کرد اما به دلیل اینکه نام موسسه ISI بسیار رواج یافته است اکثر افراد از آن استفاده می‌کنند.)

برای مطلع شدن از لیست مجلات ای اس ای داخل و خارج به سایت زیر مراجعه نمایید و دو فایل مربوط به نام مجلات ای اس ای را دانلود کرده و با زدن دکمه CTRL+F نام مجله مورد نظر خود را بیابید.

  http://www.irantahgig.ir/?page_id=2420

حال حتما مهم است که بدانید ایا این مجله مدنظر شما دارای ایمپکت فکتور هست یا فقط ای اس ای می باشد (ضریب اثر به این معنی است که یک مجله چه میزان در دنیای علم نفوذ دارد و در واقع نشانگر اعتبار یک مجله است. ضریب اثر به این صورت محاسبه می‌شود که ابتدا تعداد استنادهایی که در سال جاری به مقالات دو سال قبل آن مجله شده است محاسبه می‌گردد. سپس تعداد مقالات چاپ شده آن مجله در دو سال استخراج شده و عدد اول تقسیم بر عدد دوم می‌شود). برای فهمیدن این موضوع به سایت زیر مراجعه کرده و نام مجله را در کادر مورد نظر درج نمایید.

http://www.impactfactorsearch.com/

................................................................................................................

پیدا کردن مجله ISI در بین مجلات Elsevier

بعلاوه اگر شما می‌خواهید یک مقاله ISI در بین مجلات الزویر پیدا کنید باید به سراغ ژورنال فایندر الزویر بروید. شما باید پس از ورود به این سایت عنوان مقاله و چکیده آن را در بخش های مربوطه وارد کنید و در صورت نیاز حیطه موضوعی خود را نیز انتخاب نمایید. ژورنال فایندر الزویر کمک زیادی در پیدا کردن مجله ISI به شما خواهد کرد چرا که اطلاعاتی همچون ضریب تأثیر (ایمپکت فکتور)، مدت زمان مورد نیاز برای اکسپت و چاپ و همچنین درصد مقالات اکسپت شده را به شما می‌دهد.

http://journalfinder.elsevier.com/

 یافتن مجله ISI در بین مجلات springer

مجلات چاپ شده به وسیله انتشارات اسپرینگر جزو باکیفیت‌ترین مجلات دنیا محسوب می‌شوند. اگر دوست دارید که یک مجله ISI در بین مجلات اسپرینگر پیدا کنید باید بهژورنال فایندر اسپرینگر بروید. در این صفحه نیز شما باید چکیده مقاله خود را وارد کنید تا مجلات مرتبط به شما معرفی شود. این ابزار امکاناتی نظیر انتخاب مجله با ضریب تأثیر یا بدون آن و همچنین اوپن اکسس بودن مجله را به شما می‌دهد. همچنین ضریب تأثیر و دوره چاپ مجله نیز (ماهانه، فصلنامه و …) به شما ارئه می‌گردد.

http://www.springer.com/gp/authors-editors/journal-author/journal-author-helpdesk/preparation/1276

آموزش یافتن مجله ISI در سایر سایت‌ها

علاوه بر این دو ابزار که مختص جستجوی مجله در سایت‌های الزویر و اسپرینگر هستند برخی دانشگاه‌ها نیز چنین امکاناتی را در اختیار شما قرار می‌دهند. دانشگاه مک کوئیر استرالیا نیز یک ابزار آنلاین ژورنال یاب دارد (در اینجا ببینید) که مجلاتی از سرتاسر جهان را به شما معرفی می‌کند. توصیه ما این است که قبل از اقدام به ارسال مقاله ISI حتماً از این ابزارها نیز استفاده نمایید تا امکان انتخاب مجلات بهتری برای شما فراهم باشد.

منبع: http://www.irantahgig.ir/

/ 1 نظر / 319 بازدید
حمزه عليزاده

سلام ... حال شما خوبه ... من امسال كارشناسي رشته ي زمين شناسي و تموم كردم ... حالا خيلي به رشته ي زيست محيطي براي ارشد علاقه دارم ... نمي دونم چه كتابهايي واسه قبول شدن در ارشد خوبه ... ميشه راهنماييم كنيد ...[گل][گل][گل][خجالت]