در راستای حمایت از یوزپلنگ آسیایی

منطقه عباس آباد نایین پناهگاه حیات وحش شد

به منظور حمایت از یوزپلنگ آسیایی و حفظ و گسترش زیستگاه این گونه در خطر انقراض، با موافقت کمیسیون زیر بنایی دولت،منطقه شکار ممنوع عباس آباد در استان اصفهان ، به «پناهگاه حیات وحش» ارتقا یافت. 

          

      
به گزارش دبیرخانه پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، عباس آباد یکی از 10 زیستگاه مهم یوزپلنگ آسیایی در کشور به شمار می رود که در سالهای گذشته و در پی ردگیری یوزپلنگ ها در این منطقه، تلاشهای زیادی برای الحاق آن به شبکه مناطق حفاظت شده کشور صورت گرفته بود.
احمد رضا لاهیجان زاده، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در این باره گفت: سازمان حفاظت محیط زیست موافقت سازمان جنگلها و مراتع و وزارت صنایع و معادن را برای الحاق عباس آباد به شبکه مناطق حفاظت شده کشور کسب کرد.
لاهیجان زاده گفت: پناهگاه حیات وحش عباس آباد در اصفهان 320 هزار هکتار وسعت دارد و از تنوع گونه ای خوبی برخوردار است، به طوری که در این منطقه جمعیت قابل قبولی از قوچ و میش، کل و بز، جبیر، آهو و خرگوش وجود دارد که می تواند به عنوان طعمه های یوز مورد استفاده این جانور قرار گیرد.همچنین پلنگ، گربه شنی، سیاه گوش و یوزپلنگ از جمله گربه سانان موجود در این منطقه است که در کنار انواع دیگری از پستانداران و بسیاری از گونه های پرندگان، غنای تنوع زیستی این منطقه را افزایش داده اند.

                                                                                          qudsdaily.com             

/ 1 نظر / 27 بازدید
البرز

سلام خبر خوبی بود انشا’الله همیشه خوش خبر باشی عزیزم[خنده]