رئیس سازمان محیط زیست در شیراحمد سبزوار

 رئیس سازمان محیط زیست درسبزوار و رهاسازی پرنده در پناهگاه حیات وحش شیراحمد  

محمدجواد محمدی‌زاده رئیس سازمان محیط زیست کشوردر حاشیه سفر به خراسان رضوی و در مراسم بهره‌ برداری از 7 پروژه زیست محیطی مجتمع کشت و صنعت جوین اعلام کرد: موضوع آلودگی هوا 3 تا 5 سال آینده حل می‌شود و خبر ایجاد سازمانی تحت عنوان امداد و نجات جنگل با مشارکت سازمان جنگل‌ها و ستاد حوادث غیرمترقبه وزارت کشور و نیروهای نظامی وزارت دفاع را اعلام کرد.

حضور رئیس سازمان محیط زیست در سبزوار علاوه بر معرفی منطقه ریوند سبزوار بعد از انجام هماهنگی با ادارات منابع طبیعی و صنایع و معادن در کمیته زیربنایی دولت بعنوان یکی از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست ،در خصوص فعالیت کوره آجرپزی به عنوان یکی از مهم ترین منابع آلاینده هوا در سبزوار گفت: سیاست محیط زیست در سال گذشته تبدیل کوره‌های آجرپزی از سوخت مازوت به گاز طبیعی بوده است که 70 درصد کوره‌ها تبدیل شده است و تعداد دیگری در دست تبدیل است.

وی خاطرنشان کرد: با هدفمند کردن یارانه‌ها ما از گاز طبیعی در کوره آجرپزی استفاده می‌کنیم که قیمت آن بسیار متعادل و مناسب است و مازوت را بیشتر صادر خواهیم کرد و دلیلی ندارد مازوت را به عنوان یک سوخت فسیلی آلاینده در فرآیندهای صنعتی مورد استفاده قرار دهیم.

همچنین یک اقدام جالب رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بخشی از سفر به خراسان رضوی، رهاسازی 67 پرنده به یاد 67 محیط بان شهید کشور در محل شهادت محیط بان شهید حسین صادقی در پناهگاه حیات وحش شیراحمد بود.

 "تصاویری از رهاسازی پرنده در پناهگاه حیات وحش شیراحمد"

"اینم آقای شم آبادی خودمون از محیط بانان خستگی ناپذیر و نمونه ی شیراحمد و آقای هادی ناصری از کارمندان خوش رو و خوش برخورد اداره کل مشهد (دومین نفر از سمت چپ)"

khorasan.isna.ir

/ 6 نظر / 34 بازدید
روشنک شهبازی

ممنون از ابراز لطف شما امیدوارم بتونم با کمک دوستانی چون شما مطالب بیشتر و مفیدتری در این رابطه بنویسم[گل]

فلامینگو

بالاخره پای دکتر هم به شیراحمد باز شد امیدوارم اثرات مثبت داشته باشه ! به آقای شم ابادی از طرف من یه خسته نباشید جانانه بگین

داودیان

خانم رجایی سلام.واقعا باید به شما و دوستاتون خسته نباشید بگم.هیچوقت فک نمیکردم که خانم هایی پیدا بشن که اینقد واسه محیط زیست وقت بذارند .بهتون خسته نباشید میگم وبه گروه محیط زیست و انجمن محیط زیست دانشگاه سبزوار به خاطر داشتن افراد فعال مث شما تبریک میگم.یاحق و به امید دیدار

البرز

سلام خیلی دلم تنگ شده بود[لبخند]حالا این 67 پرنده چیا بودن؟

البرز

منم میدونم که از همون گونه های شیر احمد بوده پس نه میخواستن قووفلامینگو و...بیارن منظورم اینه که همه جوانبشو در نظر گرفتن؟که مطمئنا نه