چند عکس هشداردهنده در مورد نقش انسان در گرم کردن زمین

 ٨ عکس هشداردهنده

گله دام در یک چراگاه سوخته در برزیل (سوزاندن جنگلهای بارانی به منظور آماده کردن برای کشاورزی).
 فقط در ۵ سال اول قرن حاضر برزیل مساحتی به بزرگی انگلیس را سوزانده است. ۱۷٪ گازهای گلخانه ای تولید شده توسط انسان حاصل سوزاندن جنگلها است.

استراحت پنگوئن ها بر بالای یک کوه یخی.

 کوه های یخی ، تکه های جدا شده از یخچالها هستند. در ۲۰ سال گذشته یخچال Pig واقع در جزایر Pine با سرعتی ۴۰ برابر سرعت معمول آب شده است. در صورت آب شدن یخ های قطب جنوب سطح آب دریا ۵۷ متر بالا می آید.

دختری در حال حمل میوه های انبه در نیجریه.

Olusosun بزرگترین محل دفن زباله در آفریقا است. زمینی با مساحت ۱۰۰ هکتار که روزانه ۲۴۰۰ تن زباله به آن اضافه می شود. جمعیت لاگوس در ۱۵ سال گذشته ۳ برابر شده است

لاشه یک کانگوروی مرده در استرالیا.

خشکسالی تابستانهای ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ استرالیا هر ۱۰۰۰ سال یک بار اتفاق افتاده است. در سیدنی آبیاری باغچه خانه ها ۲۲۰ دلار جریمه دارد.

یک مرد در حال بادبادک هوا کردن در میدان "تیان آن من" چین.

 در یک روز معمولی آلودگی هوا در بیجینگ ۵ برابر حد مجاز است.

یک کارگر در حال جمع آوری ماهی های مرده یک دریاچه در چین.

 در تیر ماه گذشته هوای داغ و فاضلاب صنعتی ۵۰۰۰۰ کیلوگرم ماهی را از بین بردند.

فرود یک هواپیما در جزایر کارائیب.

 مسافرانی که برای گذراندن تعطیلات مسافتهای طولانی را با هواپیما سفر می کنند هر کدام بیشتر از یک خودرو (در تمام سال) گاز گلخانه ای تولید می کنند.

نیروگاه دراکس انگلیس.

 این نیروگاه زغالی هر ساله ۲۲/۸ میلیون تن گاز کربنیک وارد جو می کند. این مقدار از میزانی که صد کشور صنعتی نشده دنیا با هم تولید می کنند بیشتر است. دراکس ۷٪ برق بریتانیا را تامین می کند.

                                                                                       www.guardian.co.uk

/ 3 نظر / 21 بازدید
البرز

واقعا جای تاسف داره آدم می مونه باید با اینا چیکار کنه[ناراحت]

تالار گفتگوی کشاورزی و منابع طبیعی

سلام یک تالار گفتگو برای دانشجویان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی و تمامی کسانی که به طبیعت علاقه دارند تاسیس شده است. مزایای این تالار گفتگو : 1. محلی برای تبادل اطلاعات و ارتباطات بین دانشجویان هم رشته در دانشگاههای مختلف 2. مباحث درسی و رشته ای 3. انتشار مقالات , کتاب ها , تصاویر و مجلات الکترونیکی 4. بالا بردن سطح دانش و اطلاعات علمی 5. اطلاع یافتن از تازه های کشاورزی 6. حمایت از منابع طبیعت و .... شما در این تالار میتوانید مقالات خودتان و یا هر مقاله مفید دیگری را منتشر کنید تا دیگر اعضا از آن استفاده نمایند. تالار گفتگوی اختصاصی برای هر یک از رشته های کشاورزی و منابع طبیعی قرار داده شده است. از مزایای دیگر انجمن این است که شما میتوانید هنگام ثبت نام رشته تحصیلیتان را انتخاب کنید و به اینصورت رشته تحصیلی تمامی اعضا مشخص خواهد بود . این تالار برای دانشجویان عزیزی مانند شما راه اندازه شده و نیاز به حمایت شما دارد . لازم به ذکر است افرادی که دارای فعالیت بیشتر و اطلاعات مفیدتری باشند به عنوان مدیر قسمنتهای مختلف تالار انتخاب خواهد شد. موفق باشید

فلامینگو

عالی بود امیدوارم همیشه مثل الان پر انرژی و اکتیو باشید