حضور سهره زرد در تهران

«سهره زرد» هم تهرانی شدبا ورود «سهره زرد» به تهران، تعداد گونه های پرندگان در تهران به 148 عدد رسید.
به گزارش خبرگزاری محیط زیست ایران، پرویز بختیاری، پرنده شناس گفت: با توجه به برآوردهای اولیه به نظر می رسید که در تهران حدود 60 تا 70 گونه پرنده وحشی وجود دارد. اما هر ساله که این تحقیقات بیشتر شد متوجه شدیم که تنوع پرندگان نیز بیشتر شده است.وی افزود: در شهری مثل تهران این نوید خوبی است که این شهر می تواند پذیرای 148 گونه پرنده باشد. آخرین گونه ای که در تهران مشاهده شده سهره زرد است که توسط دانش آموختگان گروه پرنده نگری طرلان در غرب تهران و پاک پردیسان ثبت شده است.
بختیاری ادامه داد: در گذشته گزارشهایی مشکوک مبنی بر ثبت ورود این پرنده داشتیم اما مشاهده آن را ثبت نمی کردیم چون مشکوک بودیم اما اخیرا طی 3 روز متوالی حضور این پرنده در تهران ثبت شد.

                                                                                qudsdaily.com

 

/ 3 نظر / 26 بازدید
ستاره سهیلی

با عرض سلام :از اینکه از طریق وبلاگ شما از جدید ترین اخبار زیست محیطی مطلع میشویم متشکرم به امید موفقیت روز افزون شما[لبخند]

فلامینگو

سلام به نظر من اگر علاقه مندان و کسانی که قادر به شناسایی پرنده ها هستند ، در همه جای ایران میتوان گونه هایی را که قبلا از آنجا گزارش نشده را ببینند و گزارش کنند به خصوص پرندگان راسته گنجشک سانان . چون کمتر کسی در این زمینه فعالیت میکند و اطلاعات ما در این زمینه خیلی کم است .

محمود اعتمادی

با سلام خدمت خانوم رجایی. با توجه به بازار بزرگ پرندگان تهران که آخر هفته‌ها تعداد زیادی از پرندگان وحشی از قفس‌ها فرار می‌کنند بعید به نظر نمی‌آید که سهره زرد هم در تهران دیده شود.مطمئن باشید این سهره زرد به هیچ وجه مهاجر نیست و از قفس رها شده است.