اهدای "تیبا" به فرزند محیط بان شهید سبزوار

 اهدای "تیبا" به فرزند محیط بان شهید سبزوار

 

در همایش سراسری محیط بانان کشور در مشهد، از سوی گروه خودروسازی سایپا حواله خودرو تیبا (نام این خودرو از مینیاتور به تیبا تغییر یافت) به همراه لوح تقدیر و تندیس نشان آهوی ایرانی به آهو صادقی فرزند شهید حسین صادقی از محیط بانان شهید سبزوار اهدا شد.

همچنین مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا هزینه تحصیل آهو صادقی را تا مدارج بالا دانشگاهی به عنوان هدیه به وی تقدیم کرد.

شهید صادقی از محیط بانان سبزواری است که سال 84 در درگیری با اشرار کشته شده است. وی دختری 4 ساله با نام آهو دارد که در مراسم محیط بانان کشور در مشهد، از سوی گروه خودروسازی سایپا ، حواله یک دستگاه خودروی "تیبا" به عنوان هدیه به آهو تقدیم گردید.

طرح حمایت از آهوی ایرانی که از سوی گروه خودروسازی سایپا برای مدت پنج سال پذیرفته شده، به جهت حمایتی هر چند اندک از محیط بانان فعال در این بخش و کمک به حفظ این گونه ارشمند جانوری در کشور است .

 

گفتنی است زمان شهادت شهید حسین صادقی ، همسر وی پا به ماه بوده و به مناسبت شهادت شهید حسین صادقی در راه حفاظت از محیط زیست سبزوار و منطقه شیراحمد سبزوار که میزبان آهوهای بسیاری است، نام فرزند شهید صادقی را "آهو" نامگذاری کردند. 

 خاطرنشان می شود متخلفان و مجرمان ماجرای شهادت شهید حسین صادقی بعد از گذشت پنج سال هنوز دستگیر نشده‌اند.

همچنین در این مراسم از سوی گروه خودرو سازی سایپا به ۸۵ نفر ازمحیط بانان نمونه کشور تندیس نشان آهوی ایرانی ولوح تقدیر اهدا شد. 

 سری اول خودروی سواری تیبا که خودروی ملی سایپا به شمار می آید یکی از خودروهای سبز کشور به شمار می آید که مصرف سوخت پایینی دارد و مجهز به استاندارد های محیط زیستی است.
نزدیک به 9 هزار نفر برای خرید این خودرو که نام آن برگرفته از آهوی ایرانی است ، اقدام کرده اند.

ظرفیت موتور تیبا cc 1500 و مصرف سوخت آن حدود 6/5لیتر در 100کیلومتر اعلام شده‌است. موتور انژکتوری این خودرو با توجه به آلایندگی و مصرف سوخت اندک استاندارد یورو 3را دارا و قادر است استاندارد یورو 4را نیز دریافت کند.

salamsabzevar.com         

/ 1 نظر / 28 بازدید
تیهو 4

سلام خیلی کاری خوبی بود ولی بعضی ها دارن از حسودی می ترکن [خنده] کاش یکم تلاش میکردن تا اون اشرار رو دستگیر تا دوباره شاهد بدنیا اومدن آهوهای بدون تکیه گاه نباشیم[رویا]