دعوت عمومی بمناسبت روز کوهستان

روز کوهستان چه روزیست؟

 مجمع عمومی سازمان ملل در پنجاه وهفتمین جلسه خود در  ژانویه 2003 طی قطعنامه ای روز 11 دسامبر را به عنوان روز جهانی کوهستان تصویب کرد .
در همین زمان سازمان خواروبار وکشاورزی (فائو ) ، هماهنگ کننده ی این روز در سطح جهان ، از کشورهای کوهستانی از جمله ایران دعوت کرد تابا اقداماتی نظیر برگزاری نشست ، انتشار ویژه نامه ، اعلام از طریق رسانه ها و . . . در بزرگداشت این روز بکوشند و هر ساله اقدام به تعیین یک موضوع یا شعار در رابطه با کوهستان نمود.

از آن تاریخ به بعد در کشور ما ایران  تشکلهای زیست محیطی غیر دولتی ومؤسسات و باشگاههای وگروههای کوهنوردی ، هرساله روز 20 آذر را بنام " روز جهانی کوهستان " طی مراسمی جشن گرفته و در آن روز تلاش مینمایند تا ضمن آشنا ساختن عموم مردم با اکوسیستم حساس کوهستان ، راههای حفاظت از آن اکوسیستم ها را بررسی کنند .

     بمناسبت این روز در دانشگاه تربیت معلم سبزوار چه خبر است؟

در راستای جلب توجه همگان به نگهبانی وپاسداری از این موهبت الهی ، که امانتی است در دست ما ... انجمن علمی محیط زیست به همراهی انجمن ورزشی با دعوت از عموم دانشجویان تمامی رشته های این دانشگاه برگزار می کند :مراسم کوهنوردی روز 18 آذر ماه (مخصوص خانم ها) و 19 آذر ( مخصوص آقایان) بمناسبت 20 آذر روز جهانی کوهستان... گفتنی است در این مراسم جمعی از مسئولان دانشگاهی نیز در بین ما حضور خواهند داشت.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر (زمان حرکت و اطلاعات مورد نیاز و ...) به انجمن علمی محیط زیست دانشگاه مراجعه فرمایید.

/ 7 نظر / 5 بازدید
ستاره سهیل

ایول بابا .دمتون گرم .عجب انجمن فعالی دارین انشاالله همیشه ازاین خبرها باشه[نیشخند]

ندا

آخ جون داریم میریم کوه. دست شما درد نکنه خیلی زحمت کشیدین حتما بهمون خوش میگذره

فلامینگو

سلام راستی میخوایین بچه ها رو کجا ببرین ؟

دل

چه حالی میبرن دختر و بسرها قاطی باتیه؟

البرز

روز کوهستان همون روزی بود که به علت آنفولانزا من نتونستم بیام البته به توصیه هم اتاقیم .ولی کاش منم بودم[افسوس].درضمن معلومه که دل متن رو کامل نخونده خوبه مشخصه آقایان و خانم ها توروزای جدا رفتن.بچه هارو بردن سنگ سفید

پیام احتسابیان

سلام جناب رجایی. من بالاخره به روز شدم... روز کوهستان هم مبارک باشد. خدا را شکر که فعلا کوه هایمان بر عکس جنگل ها و دریاچه ها و تالاب ها و بد تر از همه جان حیات وحش مان در خطر نابودی نیست. البته فعلا!!! تا ببینیم دولت چه نقشه هایی برایش در سر دارد. البته یکسری اتفاقات تلخ داشته اما باز بهتر از وضعیت سایر اکوسیستم ها داشته. موفق باشید..