این دنیای انباشته از زباله

این تصویر،تصویر یک موجود عجیب و غریب یا موجودی که با دستکاری های ژنتیکی درست شده باشه نیست بلکه این لاک پشت بیچاره در زمانی که کوچک بوده وارد یک حلقه ی پلاستیکی شده که در اقیانوس شناور بوده و دیگه نتونسته از اون خارج بشه. در نتیجه به این شکل رشد کرده وتوانایی پنهان شدن داخل لاکش را از دست داده وحالا نه میتونه شکار کنه و نه دفاع. این یک نمونه از قربانی های بی زبان زباله های ما انسان هاست.

                                                                             www.iren.ir 

   بنا به درخواست یکی از دوستان اطلاعاتی از نحوه گذران عمر این لاک پشت که «میی‌وست» Mae West نام دارد بیان می شود:

به نظر می‌رسد که واقعا این لاک پشت وجود دارد و تنها نمونه از این دست نیست، لاک‌پشت دیگری ۱۷ سال پیش در در ایالت مینه‌ سوتا پیدا شد که به همین ترتیب در یک حلقه‌ی پلاستیکی ِ بسته‌بندی اسیر شده بود. این لاک‌پشت، که حالا به نام «بادام‌زمینی» خوانده می‌شود، در باغ‌وحشی در شهر سینت‌لوییس نگهداری می‌شود. «بادام‌زمینی» نماد غیر رسمی برنامه‌ی مبارزه با زباله در سطح ایالت است.
 به این لاک‌پشت هم که نمونه ی دیگری از قربانیان بی زبان زباله های ما انسانهاست  نام ِ «میی‌وست» Mae West  داده اند.و در ادامه  توضیحات بیشتری(در یک فایل ویدئویی) را از زبان کسی که از «میی‌وست» نگهداری می‌کند می بینیم
 :

  در ویدئو گفته می‌شود که «میی‌وست» ۱۰ یا ۱۱ سال پیش توسط پسری در یک نهر ِ آب پیدا شده است. یک متخصص نگهداری از حیوانات که حالا از «میی‌وست» مراقبت می‌کند توضیح می دهد که این لاک‌پشت ماده زمانی که بچه بود در یک بند پلاستیکی به دام افتاد و «مجبور شد دور آن رشد کند». علاوه بر این، زمانی که «میی‌وست» پیدا شد نه تنها توانسته بود در این وضعیت زنده بماند که حتی حامل چند تخم بود. گذشته از اینکه وقتی می‌شود در محیط زیست زباله نریخت، منطقی برای زباله ریختن در محیط زیست وجود ندارد، مورد «میی‌وست» نشان می‌دهد که محیط زیست لزوما با اولین زباله به فنا نمی رود. این یعنی انتخاب طبیعی، یا هر فرایند دیگری که محیط زیست را بوجود آورده است... سازوکارهایی برای دورزدن مشکلات و بن‌بست ها هم تعبیه کرده است.

واضح است که آلوده کردن محیط زیست به زباله کار نادرستی است و چه بسا جزئیات آن گاه کمی از سرعتمان در روند آلوده سازی محیط زیست می کاهد تا بتوانیم کمی منطقی تر بیاندیشیم.