روز کوهستان چه روزیست؟

 مجمع عمومی سازمان ملل در پنجاه وهفتمین جلسه خود در  ژانویه 2003 طی قطعنامه ای روز 11 دسامبر را به عنوان روز جهانی کوهستان تصویب کرد .
در همین زمان سازمان خواروبار وکشاورزی (فائو ) ، هماهنگ کننده ی این روز در سطح جهان ، از کشورهای کوهستانی از جمله ایران دعوت کرد تابا اقداماتی نظیر برگزاری نشست ، انتشار ویژه نامه ، اعلام از طریق رسانه ها و . . . در بزرگداشت این روز بکوشند و هر ساله اقدام به تعیین یک موضوع یا شعار در رابطه با کوهستان نمود.

از آن تاریخ به بعد در کشور ما ایران  تشکلهای زیست محیطی غیر دولتی ومؤسسات و باشگاههای وگروههای کوهنوردی ، هرساله روز 20 آذر را بنام " روز جهانی کوهستان " طی مراسمی جشن گرفته و در آن روز تلاش مینمایند تا ضمن آشنا ساختن عموم مردم با اکوسیستم حساس کوهستان ، راههای حفاظت از آن اکوسیستم ها را بررسی کنند .

     بمناسبت این روز در دانشگاه تربیت معلم سبزوار چه خبر است؟

در راستای جلب توجه همگان به نگهبانی وپاسداری از این موهبت الهی ، که امانتی است در دست ما ... انجمن علمی محیط زیست به همراهی انجمن ورزشی با دعوت از عموم دانشجویان تمامی رشته های این دانشگاه برگزار می کند :مراسم کوهنوردی روز 18 آذر ماه (مخصوص خانم ها) و 19 آذر ( مخصوص آقایان) بمناسبت 20 آذر روز جهانی کوهستان... گفتنی است در این مراسم جمعی از مسئولان دانشگاهی نیز در بین ما حضور خواهند داشت.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر (زمان حرکت و اطلاعات مورد نیاز و ...) به انجمن علمی محیط زیست دانشگاه مراجعه فرمایید.