همیشه به این فکر میکردم که جای بازی رایانه ای در حیطه محیط زیست تو جمع کودکان و نوجوانان ما خالیه...تقریبا همه ما یه دوره ای مخاطب بازی های کامپیوتری بودیم اما خیلی از بازی های نه جنبه آموزشی داشت و نه با فرهنگ کشور ما سازگارن...

بالاخره ایده ای که بشخصه خود من در فکر ساختش بودم عملی شد و بازی رایانه ای محیط زیستی در کشور ساخته شد.( فکر کنم اولین نفری که بره دریاچه رو نجات بده خود من باشم) بعلاوه برای کار در این زمینه و معرفی منابع طبیعی و حیات وحش کشور بسیاری از بازی های زیبا رو میشه ساخت بسیار کارآمد هم خواهند بود.

 

بازی رایانه ای نجات دریاچه پریشان رونمایی شد

با حضور معاون محیط طبیعی، مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و مدیر کل محیط زیست استان فارس، بازی رایانه ای نجات دریاچه پریشان در غرفه این استان در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست رونمایی شد.

 این بازی رایانه ای، یک بازی محیط زیستی است که بچه ها را با مفاهیم محیط زیستی و عوامل تخریب دریاچه پریشان آشنا می کند. این بازی موجب می شود کودکان ضمن آشنایی با معضلات پیش روی نجات دریاچه پریشان در چند مرحله آن را از پیش رو برداشته و دریاچه را از خطر نابودی نجات دهند.بازی رایانه ای نجات دریاچه پریشان به صورت رایگان در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.


محمد درویش مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست در مورد این بازی رایانه ای نیز توضیح داد: این نوع از بازی ها روش خوبی برای آموزش کودکان است. بویژه اینکه، در حال حاضر با ازدحام بازهای رایانه ای مواجهیم که هیچ همخوانی با فرهنگ کشور ما ندارد. بنابراین چنین ابزارهایی ضمن ارتقا دانش محیط زیستی، مشکلات و ناهنجاری های فرهنگی بازهای رایانه ای خارجی را به حداقل می رساند.
 
پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست