در ادامه فیلد در تاریخ 17/1/92با بازدید از منطقه در فصل بهار به بازدید از پوشش گیاهی و فون منطقه پرداختیم. حیات و رویش در این منطقه  استپی با درآمدن گلهای خاص منطقه سبزشدن جنگل تاغ و خزیدن و جهیدن حیات وحش آن رخ می نمود.

طی گشت زنی و جستجو در ویرانه ها همه چیز را می شد با لذت دید آگامای کوچولویی که تا چندقدمی خودشو استتار می کرد.جکوهایی که داخل اتاقک قلعه بیش از 20 تا از سقف بالای سرت آویزون شدن همه و همه اما...

 اما اینکه تو ذهنت راه بالارفتن از یه دیوار خراب رو برای مسلط شدن به بالای دیوار و یافتن نمونه رو بکشی و دست بندازی که بری بالا یه هو آقا ماره از روبروت دربیاد وبگه کجا؟؟؟ تازه تو منطقه حدود 1ساعتی که پیاده روی کردیم پا روی حفراتی میذاشتیم اما تو یکی از حفرات فامیل همون آقا ماره دراومد و خوب شد که تموم شد وگرنه دفعه سوم  مارهای منطقه از خجالتنون در میومدن ...میدونم حتما میگید اینم جز همه زیبایی هاست اما خداییش سخته دیگه مارها تصمیم داشته باشن ازت پذیرایی کنن.

آفتاب گیری جکو

دیدن بالا و پایین پریدن سنقر و دنبال کردن بچه خرگوش و در نهایت شکار اون ، رکورد هدهد،لاشه آهوی بالغ شمار شده توسط گرگ رفتن به حاشه کال شور و طبیعت بهاری رودخانه چه بسا با ورور فاضلاب رو به نابودی است و مشاهده 34قطعه چوب پا(چند روز پبش چقد دلم می خواست چوب پا ببینم) از نتایج این سفر به دیار سربداران بود. 

چوب پا

سپاس فراوان از: مهندس شم آبادی، مهندس عظیمی نیا، مهندس معظمی فرد و مهندس کوهی بابت همراهی و کمک های بی دریغشان